Nie udajemy kowbojów: „W ochronie rekordziści pracują 360-450 godzin. Miesięcznie"

Dział: Aktualności
25/07/2021 - 13:22
Żeby zarobić przyzwoite pieniądze, trzeba w ochronie brać mnóstwo nadgodzin. Wielu pracuje w dwóch firmach jednocześnie. Po dobie spędzonej w jednej firmie, idzie na dyżur do drugiej. Rekordziści pracują miesięcznie nawet 360-450 godzin
Tomasz Nowak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotykamy ich ciągle. W dużych sklepach, w urzędach, w dyskotekach, na koncertach. Na ulicy możemy spotkać ich samochody. Na pierwszy rzut oka przypominają te policyjne. W tym zawodzie pracują doświadczeniem, przeważnie starsi. Także pan Jacek (imię na jego prośbę zmienione). W ochronie przepracował pół życia.

- W firmie jestem już 23 lata. Zaczynałem, gdy miałem dwadzieścia kilka lat. Wcześniej pracowałem dorywczo, jak to młody chłopak. Zresztą o pracę było wtedy bardzo trudno - opowiada. Zresztą sama praca w ochronie też daleka była od ideału. Przeważnie na czarno. Dopiero od jakiegoś czasu sytuacja w branży się poprawiła. Nie ma takich patologii jak kiedyś.

Normalizacja zaczęła się od wprowadzenia zawodu - pracownika ochrony. Kiedyś trzeba było mieć licencję, były dwa stopnie. Ta drugiego stopnia

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś