W czwartek 6 sierpnia w Muzeum Regionalnym odbyły się warsztaty plastyczne „Mozaika i tkanina”.
Jak mówi Alina Wilkoszewska, pracownik muzeum, uczestnicy zajęć poznali nowe pojęcie plastyczne – mozaika, czyli dekoracja w postaci ornamentu lub obrazu, wykonana z drobnych, o różnej kolorystyce, fakturze i kształcie elementów.
- Tym razem dzieci miały za zadanie wykonać mozaikę wykorzystując kawałeczki kolorowego papieru. Efektem końcowym był obraz imitujący mozaikę. W drugim etapie zajęć uczestnicy zwiedzili ekspozycję „Życie wsi radomszczańskiej na przełomie XIX i XX w”. Inspiracją do kolejnego działania artystycznego była tkanina znajdująca się na wystawie. Na podstawie zdobytych wiadomości dzieci miały stworzyć własną tkaninę stosując tzw. splot płócienny - dodaje.
(Fot. Muzeum Regionalne)
https://radomszczanska.pl/imprezy-w-radomsku/mozaika-i-tkanina-wakacyjne-warsztaty-w-radomszczanskim-muzeum#sigProId7eea96cb5d