Mieszkańcy Kajetanowa: jedyny dojazd do Dojo to wstyd dla gminy i powiatu

Dział: Aktualności
18/04/2021 - 11:28
Droga w Kajetanowie jest w fatalnym stanie. Nie ona jedna. Takich dróg w powiecie jest wiele. W ubiegłym miesiącu nasza Gazeta przedstawiała stan dróg natychmiast wymagających remontów. To kolejna. Mieszkańcy dopominają się naprawy nawierzchni jezdni prowadzącej do Dojo Stara Wieś. 

Sołectwo Kajetanów w gminie Przedbórz upomina się o remont drogi na swoim terenie. Mieszkańcy zwracają uwagę, że są płatnikami podatków i ich postulat powinien spotkać się ze zrozumieniem. Według nich, stan nawierzchni jezdni powinien być powodem do wstydu dla gminy i powiatu. 

175828180 283773980060497 6016097893208186834 n

(Fot.Sołectwo Kajetanów Gmina Przedbórz )

Radny powiatowy Michał Koski odniósł się na facebook'u do apelu mieszkańców:

[CZYTAJ] Finał Operacji Czysta Rzeka. Okolice Warty w Jankowicach lśnią czystością [FOTO]

„(...) Czekamy na rozstrzygnięcie prawne. Otóż od kilku lat trwa spór pomiędzy Gminą Przedbórz, a Powiatem Radomszczańskim na niektórych odcinkach dróg powiatowych na terenie naszej gminy. Dopiero po uregulowaniu stanu prawnego gruntów będzie można przeprowadzic inwestycję na tej drodze.

Rozmawiałem wielokrotnie z Panem sołtysem na temat.

Sprawa jest w toku, oczywiście zależy mi na tym odcinku bardzo, sam o nim informowałem już w poprzedniej kadencji będąc jeszcze radnym miejskim. Oczywiście remont cząstkowy należy wykonać natychmiast, sprawdzę jutro jaki jest zaplanowany harmonogram prac w Starostwie, oczywiście w zakresie prac remontowych."