[Sylwetka] Marceli Bezulski z Gomunic: motocyklowy mistrz Polski

Dział: Aktualności
19/08/2020 - 10:20
„Na torze rozwijam ze 300 km na godzinę, ale podczas wyścigu nie patrzy się na licznik. Mama na pewno się martwi, ale już się przyzwyczaiła. Tata oczywiście wspiera, sam się kiedy ścigał. Po publicznych drogach motocyklem w ogóle nie jeżdżę. Po pierwsze, to niebezpieczne, a po drugie, zwyczajnie nie mam jeszcze prawa jazdy na motocykl. Miałem zrobić, ale jakoś tak zeszło". - Merceli Bezulski z Gomunic ma 19 lat i jest motocyklowym mistrzem Polski.
Janusz Kucharski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pudzików, niewielka wieś w gminie Gomunice. Tam mieszka Marceli Bezulski, dzisiaj 19-latek i absolwent Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku. Właśnie dowiedział się, jak mu poszło na maturze i z wyniku jest zadowolony. W zeszłym roku został mistrzem Polski w klasie 600. To pojemność silnika motocykla, na jakim się ścigał. Właśnie został zawodnikiem drużyny, w której będzie jeździł jeszcze szybciej, bo jego nowa maszyna ma pojemność 1000 centymetrów sześciennych.

Na świecie zaczyna się od czwartego roku życia

Marceli Bezulski opowiada: - W Polsce przepisy są inne, więc na motocykl mogłem wsiąść mając 13 lat. W stosunku do

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś