Galeria Piątka: obrazy radomszczanina Jakuba Lesińskiego

Dział: Imprezy
04/10/2019 - 11:56

Od miesiąca w mieście funkcjonuje Galeria Piątka. To pięć miejsc, w których przez cały miesiąc można oglądać po jednej pracy artysty. W październiku swoje obrazy prezentuje Jakub Lesiński

 galeria piatka Jakub Lesinski

Zaczęło się 5 września, a pierwszą bohaterką była Agnieszka Półrola. Jej prace zawisły w naszej redakcji, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Miejskim Domu Kultury, w Muzeum Rgionalnym oraz w restauracji Las. Od dzisiaj w tych samych miejscach można oglądać obrazy kolejnego artysty. Galeria ma być sposobem wyjścia sztuki do ludzi. Bo nie zawsze mamy czas zajrzeć do galerii, a tak natykamy się na nią w miejscach nieoczywistych. 

Jakub Lesiński - urodzony 8 kwietnia 1967 roku w Radomsku. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom w Pracowni malarstwa prof. Ryszarda Hungera oraz w Pracowni Graficznego Projektowania Przestrzeni prof. Andrzeja Smoczyńskiego, 1994. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, fotografią. Uczestnik plenerów. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Obecnie pracuje w Muzeum Regionalnym w Radomsku.