Finał Operacji Czysta Rzeka. Okolice Warty w Jankowicach lśnią czystością [FOTO]

Dział: Aktualności
17/04/2021 - 15:28
Pogoda nie sprzyjała ochotnikom, którzy zgłosili się do udziału w Operacji Czysta Rzeka. Deszcz nie odstraszył ich od pracy. Dzięki temu okolice rzeki Warty, od okolic starorzecza w Jankowicach do ujścia dawnego koryta Warty w Zakrzówku Szlacheckim zostały oczyszczone z masy śmieci.

Na jakie śmieci natykali się wolontariusze sprzątający teren wokół rzeki? Prościej byłoby odpowiedzieć na pytanie: czego nie znaleźli. Swoim działaniem chcą pokazać, że warto dbać o przyrodę, nie zaśmiecając lasów, łąk i brzegów rzek. Podobne działania odbywają się w ramach Operacji Czysta Rzeka - w całej Polsce. 

[CZYTAJ] Ranking szkół jazdy: gdzie zdawalność jest najlepsza, gdzie najsłabsza

Pod hasłem "Warto dbać o Wartę" w akcję uprzątnięcia okolic rzeki włączyło się starostwo powiatowe, ochotnicy, całe rodziny, grupy pasjonatów oraz dzieci i młodzież. Wśród obecnych byli przedstawiciele: radomszczańskiego WOPR , pracownicy KAJAKOWO.net.pl Spływy Kajakowe, Morsów z Radomska, Radomszczańskiego Alarmu Smogowego oraz wychowankowie i kadra placówki "Kamil".

174389425 291290032407881 833413489825551815 n

Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, co najbardziej było widoczne po ilościach śmieci zgromadzonych w workach, które następnie zostały stamtąd wywiezione.