×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 397.

[FILM, ZDJĘCIA] Oscarowa podróż. "Kino za rogiem" na zakończenie karnawału

Dział: Imprezy
02/03/2019 - 21:33

Media

To była sentymentalna podróż przez Leśną, Zamek Czocha, Warszawę i Radomsko. W sobotę zaprosiło na nie "Kino za rogiem" w Drzewniaku

Zaśpiewał Dawid Kusibaba, uczestnik Must Be the Music. W sumie dziewięć nastrojowych piosenek. Młody artysta pochodzi z Lubania. Swoją osobowością urzeka i czaruje publiczność. Takie spotkania pokazują, że "Kino za rogiem" to nie tylko miejsce oglądania filmów. Tu muzyka, monodramy, różnorodne wypowiedzi sceniczne.

Po recitalu odbyła się projekcja filmu "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego, nominowanego do trzeh Oscarów. Wybór oczywiście nie był przypadkowy.

- Film jest dla wybranego, wymagającego widza. Świadczą o tym 54 nominacje w różnego rodzaju konkursach, owacje publiczności na festiwalu w Cannes. O filmie zrobiło się głośno, już po premierach w kinie. "Kino za rogiem" ma ten atut, że sami wybieramy dzień, godzinę i film jaki chcemy obejrzeć. Powracamy do klasyków, co nie jest możliwe w żadnym innym kinie. Organizujemy to, czego chce publiczność. Jest miło, sympatycznie, mamy klimat. W całej Polsce jest 50 takich kin - opowiada tam Anita Pawlak-Zygma.