Czarne chmury nad OSM: Fałszowanie mleka i doniesienia do prokuratury

Dział: Aktualności
12/11/2020 - 09:08
Fałszowanie jakości mleka dostarczanego przez rolników przez dolewanie do niego wody oraz fałszowanie danych dotyczących ilości dostarczanego surowca - takie zarzuty znalazły się w doniesieniu do prokuratury, które złożył radca prawny Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomsku. Proceder ma trwać od dawna, zamieszani w niego mają być kierowcy i rolnicy, działający „w porozumieniu”. To nie jedyna sprawa, którą zajmuje się prokuratura. Drugie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, tym razem wobec zarządu OSM Radomsko, złożyli rolnicy z Nowego Targu. Zarzucają zarządowi niegospodarność. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Radomsku wszczęła śledztwo. To postępowanie, trafiło najpierw do prokuratury w Nowym Targu, ale zostało przekazane do Radomska. Ze względu na siedzibę spółdzielni.
Andrzej Andrysiak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Janusz Kucharski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mleczarnia to jedna z pereł radomszczańskiej gospodarki. Jako jedyny duży zakład przetrwał upadek PRL-u i transformację ustrojową, rozwinął się i dziś ma znaczącą pozycję na ogólnopolskim rynku mleczarskim. Spółdzielnia powstała w latach 30. ubiegłego wieku, ma własną proszkownię mleka, masłownię, dział galanterii mleczarskiej. Zrzesza 1720 członków i zatrudnia 660 osób w dwóch zakładach - Radomsku i Nowym Targu. Z tamtejszą spółdzielnią OSM Radomsko połączyło się w 2005 roku. Nowotarski oddział skupia

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś