Biskup ewangelizował tańcem i śpiewem. Charytatywny koncert dla Koniczynki

Dział: Aktualności
19/07/2019 - 18:38

Media

O godz. 17 zaczął się koncert charytatywny Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych "Koniczynka", zorganizowany przy współpracy muzeum. Specjalnym gościem jest bp Antoni Długosz, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej i to właściwie on był inicjatorem dzisiejszego spotkania.

Przypomniał, że że w 1968 roku a potem też w latach 1971-1972 był wikariuszem w kościele św. Marii Magdaleny i św. Lamberta. Więc w Radomsku przedstawiać go nie trzeba. Ale w naszym mieście zagościł nie z tego powodu.

Znany jest ze swoich talentów muzycznych i w Radomsku na koncercie "Koniczynki" też wystąpił. Ksiądz biskup podkreśla, że nie jest piosenkarzem ale katechetą, a śpiew i muzyka to doskonałe narzędzie do katechezy. Tym bardziej, że dzieci wolą śpiewać niż recytować. Więc wszyscy śpiewali, a niektórzy nawet tańczyli.

Oprócz muzyki jest też grill, słodki poczęstunek i coś mocniejszego - grochówka. Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na rozwój stowarzyszenia i pomoc dla jego podopiecznych. Zwłaszcza na budowę Zakładu Aktywności Zawodowej.