Bezpieczne Radomsko: akcja na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży [FOTO]

Dział: Aktualności
24/02/2021 - 11:01
Profilaktyka w nauce bezpiecznego zachowania jest szczególnie istotna wśród dzieci i młodzieży. To, czego będą świadomi na tym etapie życia, zaowocuje w przyszłych zachowaniach. Akcja odbyła się w przedszkolu nr 2 w ramach wspólnych działań Urzędu Miasta, funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku oraz szkoły jazdy Elcar z Radomska.

Dzieci z przedszkola nr 2 wzięły udział w akcji profilaktycznej, prowadzonej wspólnie z urzędem miasta i policjantami. Pierwszym etapem była nauka prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Była to edukacja przez zabawę. Dzieciom towarzyszyła "żywa" maskotka - Komisarz Błysk.

[CZYTAJ] Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży na Snapchacie i i Messengerze

153114034 136205428299978 1407366907702935941 n

Dzieciom towarzyszyła policyjna maskotka Komisarz Błysk.

- Jest to kontynuacja akcji. Ten rodzaj nauki jest najlepszy, poprzez aktywizację. Nie jest to opowiadanie o bezpieczeństwie, ale bezpośrednia nauka przechodzenia przez jednię i zachowania w ruchu drogowym - mówi Małgorzata Krupska, naczelnik wydziału edukacji w Urzędzie Miasta w Radomsku. 

Dzieci na pamiątkę i dla bezpieczeństwa otrzymały m.in odblaski. Miały także okazję przekonać się na czym polega praca policjantów. Zobaczyły różne narzędzia, które są niezwykle pomocne w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Akcja w kolejnych dniach będzie kontynuowana. Jutro w szkole nr 2, a pojutrze w przedszkolu nr 5.