7 marca w Pławnie odbędzie się kiermasz na rzecz Olusia Filipowskiego

Dział: Aktualności
02/03/2021 - 08:24
Olek każdego dnia dzielnie walczy o życie. Chłopiec cierpi ma poważną wadę serca i wymaga operacji w Stanach Zjednoczonych, która kosztuje kilka milionów zł. Wiele osób z terenu powiatu radomszczańskiego włącza się w pomoc z zebraniu wymaganej kwoty. Wspierać Olka chcą uczniowie i i ch rodzice ze szkoły podstawowej w Pławnie. Stąd pomysł na kiermasz. 

Do akcji zbierania pieniędzy na operację serca Olusia włącza się coraz szersza grupa ludzi. Nie sposób przejść obojętnie wobec tragedii dwulatka. 

Aktulanie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na portalu Siepomaga.pl. Organizowane są także licytacje na Facebooku, z których dochód jest przekazywany rodzicom chłopca. 

W pomoc włączają sie także dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej w Pławnie w gminie Gidle. Społeczność PSP przygotowała na niedzielę 7 marca wiele atrakcji. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na operację dla chłopca. 

content 02efa654 7e48 4587 ac4f c68f3a6d105d

Przed i po każdej mszy św. na placu kościelnym zakupić będzie można m.in. przepyszne ciasta, upominki na Dzień Kobiet, ozdoby Wielkanocne i wiele innych ciekawych rzeczy.  Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, ktorym los chłopca nie jest obojętny.