36-latek z gminy Gidle odpowie za podpalenie w Ciężkowicach. Trafił do aresztu

Dział: Aktualności
09/05/2021 - 15:49
Sąd zastosował trzyiesięczny areszt, ponieważ 36-letni podpalacz będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara 7 lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Odpowie za podpalenie w miejscowości Ciężkowice w gminie Gidle w czwartek 6 maja.

Podpalacz odpowie za swój czyn, dzięki zaangażowaniu dzielnicowego z posterunku policji w Żytnie. Funkcjonariusz zatrzymał podejrzanego o podpalenie w Ciężkowicach. Mężczyzna, decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. 

256 129673

(KPP w Radomsku)

36-letni mieszkaniec gminy Gidle dopuścił się podpalenia na jednej z posesji. Do zdarzenia doszło w czwartek 6 maja. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że doszczętnie spalił się budynek drewniany, fragment ogrodzenia oraz znaczna część sąsiedniego budynku gospodarczego. Straty oszacowano na 23 tysiące złotych.

[CZYTAJ] Pożar w Ciężkowicach gasiły cztery zastępy strażaków

Obecny na miejscu dzielnicowy od razu zaczął rozmawiać z osobami przebywającymi w pobliżu miejsca zdarzenia. Zebrane informacje utwierdziły mundurowych w tym, że pożar nie był dziełem przypadku. Dzielnicowy mając dobre rozpoznanie szybko nabrał podejrzeń, kto może stać za tym chuligańskim zachowaniem. Wytypowany sprawca został zatrzymany przez policjantów kilka godzin po zdarzeniu.

Slider