Zyskowski zrezygnował, nikt nie chce go zastąpić. FSG złożyło wniosek o samorozwiązanie

Dział: Aktualności
13/05/2019 - 08:41

Prezes stowarzyszenia Forum Samorządowo-Gospodarczego Mieczysław Zyskowski złożył rezygnację. Nikt nie chciał go zastąpić. FSG zostało rozwiązane. Stowarzyszenie działa od prawie 20 lat, to ono wyniosło do władzy byłą prezydent Radomska i obecną poseł Anne Milczanowską. 

 Mieczysław Zyskowski

W ubiegłym tygodniu odbyło się zebranie członków Forum Samorzadowo-Gospodarczego. Jak powiedział Gazecie były już prezes Mieczysław Zyskowski, po przegranych wyborach samorządowych zrezygnował on z funkcji. Oczekiwał, że jego rolę przejmie ktoś inny, ale... nie znalazł się chętny. W tej sytuacji podjęto uchwałę o zamknięciu stowarzyszenia. Stosowne dokumenty trafiły już do Starostwa Powiatowego. W ciągu 30 dni FSG zostanie wykreślone.

FSG było jedną z najważniejszych sił politycznych w Radomsku, a największym politycznym sukcesem była wygrana Anny Milczanowskiej w wyborach prezydenckich. W ostatnich wyborach na prezydenta miasta FSG poparło Wiolettę Pal, która przegrała w II rundzie z Jarosławem Ferencem, kandydatem stowarzyszenia Razem dla Radomska. Forum wprowadziło do rady miasta tylko jednego radnego, Robert Lewandowskiego, ale on także odszedł ze stowarzyszenia. Obecnie jest radnym niezależnym.