Znika telewizja NTL Radomsko. Zmienia nazwę na TVC

Dział: Aktualności
31/07/2020 - 17:48

Po ponad 25 latach z radomszczańskiej przestrzeni znika telewizja NTL. Jej nowy właściciel zmienia nazwę stacji na TCV

O zmianie właściciel stacji Michał Winnicki mówi Presserwisowi tak:

WINNICKI

- Chcemy jasno zakomunikować widzom, że ten kanał to nie tylko Radomsko, ale centrum województwa łódzkiego, centrum Polski, stąd nazwa TVC nawiązująca do telewizji z centrum Polski - wyjaśnia Michał Winnicki. - Wiem, że można zrobić dobry i ciekawy kanał lokalny, ciekawy dla widza z całej Polski, czego doskonałym przykładem jest telewizja TVS ze Śląska.

Czytaj: Kim jest człowiek, który kupił NTL. Sylwetka Michała Winnickiego

W maju wszyscy etatowi pracownicy Niezależnej Telewizji Lokalnej otrzymali trzymiesięczne wypowiedzenia. Wtedy Michał Winnicki twierdził, że nie zamierza zamykać stacji. - Nie otrzymaliśmy pomocy publicznej (Tarcza i zwolnienia z ZUS-u) ponieważ straty w poprzednich latach przekraczały 50 procent kapitału zakładowego  mówi wtedy Gazecie. - Być może za trzy miesiące, w zależności od sytuacji, a mam nadzieję, że te się będą poprawiać, zaproponujemy pracownikom inne rodzaje umów. Z każdym będziemy rozmawiać indywidualnie. Na razie wszyscy pracują tak jak do tej pory, świadczą pracę, z anteny nie znika żaden program - zapewniał.

Po początku wakacji NTL zaprzestała nadawania swoich sztandarowych programów: Kuriera i Rozmowy Dnia. Miały zniknąć tylko na wakacje. 

Winnicki kupił NTL we wrześniu 2019 r. Należą do niego także stacje Power TV, Nuta.TV, Top Kids, Top Kids Junior Music, Adventure HD, Ultra TV 4K, TVR, Gold TV i Biznes24. Ten ostatni, według danych portalu WirtualneMedia.pl, ogląda średnio 243 widzów, co daje stacji udział w rynku na poziomie 0,003 procent.