[ZDJĘCIE] Członkowie radomszczańskiej wspólnoty Betel świętują jubileusz

Dział: Imprezy
19/05/2019 - 16:27

Radomszczańska Wspólnota św. Faustyny "Betel" skupiająca osoby niepełnosprawne obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia

Betel18 

O 15 w kolegiacie św. Lamberta, gdzie od 2012 roku swoje miejsce mają członkowie Betel, ks. biskup Antoni Długosz odprawił dziękczynną mszę świętą. Jak zawsze w swoim stylu, pełen uśmiechu otwatości, za co jest kochany i podziwiany. Po mszy wszyscy przenieśli się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie biskup Długosz dał koncert porywając do wspólnej zabawie wszystkich zebranych na sali.

- Wspólnota to miejsce dla osób najsłabszych i osamotnionych, często nieporadnych życiowo - mówi Gabriela Szczygłowska, od 15 lat koordynatorka Betel w Radomsku. - I dzisiaj chcemy podziękować przede wszystkim panu Bogu, ale także i ludziom i rodzicom, za to, że 20 lat temu, na ziemi radomszczańskiej ta wspólnota zaistniała. I cieszymy się, że jest.

20 lat temu Betel skupiała ok. 30 osób, dzisiaj to kilka razy więcej. Na początku Betel działało przy parafii NMP Królowej Polski, potem w kościele oo. Franciszkanów, ale wkrótce okazało się, że nie ma tam wystarczająco dużo miejsca. Teraz członkowie Betel spotykają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca, odprawiana jest specjalna msza św., a po niej członkowie spotykają się przy herbacie, kawie i słodkim poczęstunku. Nie brakuje spotkań integracyjnnych z innych okazji czy wspólnych wyjazdów.

- Szczególnym wymiarem jest wspieranie człowieka chorego, niepełnosprawnego od strony duchowej - mówi pani Gabriela. - Pomagamy tam gdzie trzeba i cieszymy się sobą, tym, że jesteśmy razem - dodaje.

W MDK z okazji 20-lecia przygotowano prezentację multimedialną podsumowąją historię Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół Betel. I historię współpacy ze szkolnym kołem wolontariatu z I LO. Były życzenia i gratulacje, m.in. od prezydenta Jarosława Ferenca  i wiceprezydent Małgorzaty Kańskiej-Kipigroch, starosty Beaty Pokory i poseł PiS Anny Milczanowskiej.

A na finał przygotowano oczywiście słodki poczęstunek.