Zdjęcia z wakacji wrzuć na fb po powrocie. "STOP włamaniom do domów"

Dział: Aktualności
08/06/2021 - 09:20
Wakacje to czas urlopów i wyjazdów. Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”.

Celem kampanii „Stop włamaniom do domów” jest przypomnienie obywatelom kilku zasad bezpieczeństwa i zachęcenie do właściwego zabezpieczenia ich dobytku, mieszkania czy domu.

Przed wyjazdem na urlop warto poprosić sąsiada lub inną zaufaną osobę o to, żeby podczas naszej nieobecności zaopiekowała się naszą nieruchomością, zebrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy doniczką.

tourism 5352277 1920

(Fot. Pixabay)

Planując urlop, rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Stamtąd na pewno je odbierzemy. Bezpieczne będą czekały na nasz powrót.

[CZYTAJ] Zlot radomszczańskiego hufca ZHP podsumowany. Najlepsze 24 RDH i 40 RDW

Ważna zasada mówi o tym,  żeby nie rozpowszechniać informacji dotyczącej naszych planów wyjazdowych, bowiem mogą one sprowokować złodziei. W myśl tej zasady nie powinno się zamieszczać na facebooku zdjęć z wakacji, bo to jasny sygnał, że dom jest pusty. I można go spokojnie okraść. Z relacją z wakacji lepiej poczekać do powrotu w domowe pielesze. 

Slider