[ZDJĘCIA] Radomszczanka Weronika Mazur zajęła 3. miejsce na turnieju w Tokio

Dział: Sport
09/03/2020 - 07:38

Weronika Mazur do swojej bogatej listy sukcesów dopisała kolejny. Stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii kumite juniorów podczas bardzo silnie obsadzonego turnieju karate kyokushin w Japonii. Po raz kolejny udowodniła, że zalicza się do ścisłej światowej czołówki tej dyscypliny.

Weronika jest bardzo ważną zawodniczką reprezentacji Polski Karate Kyokushin KWF, a obecnie trenuje w sieradzkim Klubie Karate Kyokushinkai. Cała reprezentacja poleciała do Japonii na Puchar Świata - 7th Grand Prix KWF organizowane przez shinan Noriyuki Tanaka, przewodniczącego Karete Kyokushinkaj KWF w Japonii.

W tej imprezie wystartowało 772 zawodników i zawodniczek z całego świata, poza reprezentantami Japonii, także z Australii, Białorusi, Bułgarii, Chile, Estonii, Holandia, Iraku, Kazachstanu, Korei, Nepalu, Norwegii, Pakistanu, Rosji, Szwajcarii i Polski.

Skład naszej reprezentacji: Weronika Mazur - Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai, Dominik Janczak oraz Nina Janczak - Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny pod przewodnictwem shihan Andrzeja Drewniaka. W skład naszej drużyny wchodzili także: sensei Piotr Janczak pełniący funkcję sędziego podczas zawodów, sensei Anna Janczak i Grzegorz Mazur sprawujący opiekę nad zawodnikami podczas turnieju, oraz senpai Anetta Mazur - opiekun medyczny zespołu.

Senpai Weronika Mazur zajęła 3. miejsce w kumite w kategorii juniorek, senpai Dominik Janczak również 3. miejsce w kumite w kategorii juniorów, a Nina Janczak uplasowała się na miejscu 9, miejscu w swojej kategorii.

- Turniej w Tokio należy do jednych z najtrudniejszych na świecie, nie tylko ze względu na poziom wyszkolenia zawodników i ich ilość, ale również biorąc pod uwagę samo miejsce, w którym to wydarzenie się odbywa - mówi Grzegorz Mazur. - Nasi reprezentanci mieli okazję sprawdzić jeden z ośrodków, halę, w której odbywał się turniej, który będzie jedną z aren goszczących zawodników i zawodniczki z całego świata podczas zbliżającej się Letniej Olimpiady 2020 w Tokio.

(fot. TMR)