[ZDJĘCIA] Ruch Narodowy w Radomsku: Polexit, to może się zdarzyć

Dział: Aktualności
01/03/2019 - 08:07

9 osób, w tym 1 członek, 3 sympatyków, reszta na takim spotkaniu była po raz pierwszy. Ruch Narodowy jeździ po Polsce przed wyborami do Europarlamentu

Spotkanie odbyło się w piątkowy wieczór w sali prywatnej szkoły przy ul. Piłsudskiego. W sumie z gośćmi na sali było 13 osób.

Do Radomska przyjechali przedstawiciele partii z Warszawy i pełnomcnik w województwie łódzkim Rafał Gierowski. Mówili o tym, że Ruch jest mało rozpoznawalny, ponieważ jego członkowie nie są zapraszani do programów telewizyjnych, trudno też przebić się w mediach społecznościowych. Konto facebookowe było odtwarzane już kilka razy.

Członkowie piszą właśnie program i przygotowują się do wyborów do Europarlamentu. Ruch Narodowy startuje w koalicji z partią Wolność. A jednym z najważnieszych punktów jest Polexit. I nie tylko dlatego, że to członkowie partii chcieliby ewentualnego wystąpienia z Unii Europejskiej, ale tego, że z różnych powodów Unia może przestać istnieć i trzeba być gotowym na taki scenariusz. A w tej chwili w kraju nikt nie bierze go pod uwagę.