[ZDJĘCIA] Małgorzata Jóźwiak z Elektryka laureatką Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu

Dział: Aktualności
14/03/2019 - 18:33

 - Reporterskie pióro uczennicy z Elektryka zostało docenione - mówi nauczycielka języka polskiego Aneta Jędrzejczyk

Uczennica Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych został laureatką Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu. Małgorzata Jóźwiak otrzymała nagrodę dolnośląskiego kuratora oświaty. Jako jedyna reprezentantka technikum znalazła się w gronie siedmiu finalistów, obok uczniów z liceów ogólnokształcących z całej Polski, a na turniej reportażu wpłynęło w tym roku ponad 100 prac.

- Małgosia napisała reportaż pt. „Diabeł kołysze nas do snu” - poświęcony pracy zawodowych kierowców, zasypiających za kółkiem z powodu morderczo długich godzin pracy lub nieuczciwych wymagań firm. - mówi pani Aneta.

- To dla mnie temat bliski i trudny. Mój tata pracował kiedyś w ten sposób i często opowiadał jak walczył ze snem. Po każdej takiej historii byłam wstrząśnięta i myślałam, że ktoś musi o tym powiedzieć głośno. Kiedy w technikum odkryłam reportaż okazało się, że mogę to zrobić sama - opowiada Małgosia. - To dla mnie ogromne wyróżnienie. Milo jest dostawać pieniądze czy upominki, jednak sam fakt, że moja praca została wyróżniona przez profesjonalistów znaczy dla mnie najwięcej. To potwierdzenie, że mam talent, że robię postępy i idę w dobrym kierunku. Wiem też, że w przyszłości znajdzie się dla mnie miejsce w świecie reportażu - komentuje.
Dr Jędrzej Morawiecki, przewodniczący jury, reportażysta, pisarz, pracownik Uniwersytetu Dziennikarskiego w tych słowach podsumował tegoroczną, 18. edycję turnieju: - Dzięki wam - autorzy - żyje historia. Wierzę, że to są historie - nie ma nigdy jednej. Te teksty nadają sens spotkaniu, przywracają sens pisaniu, one dzięki wam żyją swoim życiem. Dzięki wam, nauczycielom, opiekunom, przyjaciołom turnieju, którzy wierzą w nieuwikłane historie.

A po gali na finaliści wzięli udział w indywidualnych warsztatach dziennikarskich z członkami jury - dziennikarzami wrocławskich mediów i pracownikami naukowymi Uniwersytetu Wrocławskiego.