×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 397.

[ZDJĘCIA, FILM] Środki unijne w Gomunicach: spotkanie Skrzydlewskiej z Olejniczakiem

Dział: Aktualności
06/05/2019 - 17:24

Media

Dziś Joanna Skrzydlewska spotkała się z wójtem Pawłem Olejniczakiem w Gomunicach, aby porozmawiać o środkach unijnych. Zarówno o tym co zostało już zrealizowane, jak i o tym co jest dopiero w planach

Skrzydlewska w Gomuniach

Joanna Skrzydlewska jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej do Europarlamentu. Spotkanie odbyło się w żłobku, na którego otwarcie gmina pozyskała 600 tys. zł unijnego dofinansowania. 

- W Gomunicach ze środków unijnych w ramach regionalnego programu operacyjnego powstała Akademia Smyka, mieszkania socjalne powstałe z przebudowy zdegradowanego budynku, odnawialne źródła energii. Są też środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Niedawno podpisałem umowę na sadzenie prawie 1000 drzew i krzewów - wyliczał Paweł Olejniczak. - Środki unijne są w Gomunicach. I jest to duża zasługa marszałek Joanny Skrzydlewskiej. Nie głosujmy na partie. Głosujmy na ludzi, na których później możemy liczyć - zchęcał.

- Gomunice są przykładem na to, że mniejsze gminy także mogą pozyskiwać i wdrażać środki unijne - mówiła dziś Skrzydłowska, która jest odpowiedzialna w Urzędzie Marszałkowskim za wdrażanie środków zewnętrznych. - Będę walczyć, aby kolejne miliony euro wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego, aby realizować następne projekty.