[ZDJĘCIA, FILM] Marek Belka i wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela w Radomsku

Dział: Potyczki
03/04/2019 - 14:55

Media

Dzisiaj pod budynkiem Starostwa Powiatowego zorganizowano konferencję prasową prof. Marka Belki. Towarzyszył mu między innymi radny Arkadiusz Ciach i wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. Radomsko znalazło się na mapie tournee po województwie łódzkim, które rozpoczął profesor Belka.

Zaraz po spotkaniu w Radomsku były premier pojechał do Piotrkowa Trybunalskiego. Prof. Marek Belka w ten sposób stara się zachęcić mieszkańców powiatów i gmin, aby głosowali na niego w wyborach do Europarlamentu. Jak podkreśla, w swojej kampanii wyborczej chce być blisko ludzi, a każdy głos jest dla niego na wagę złota. Dzisiejsza dyskusja Marka Belki z władzami powiatowymi dotyczyła problemów w samorządzie.

- Wybór Marka Belki i posiadanie europarlamentarzysty, który był premierem w tym kraju, był szefem NBP, był ekspertem wielu międzynarodowych instytucji, pokazuje, że pan Marek Belka idąc po korytarzach Parlamentu Europejskiego nie będzie osobą anonimową. Ma realny wpływ na to jak będą kształtowały się poszczególne działania względem budżet - przekonywał wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Jak zapowiedziano, to nie ostatnia wizyta Marka Belki w Radomsku, ma w planach otwarte spotkanie z mieszkańcami.