Zderzenie i pożar samochodu w niedzielę na DK 1 w Słostowicach. Dwie osoby ranne

Dział: Aktualności
26/07/2021 - 10:00

Media

W niedzielę przed godziną 23 na DK1 na wysokości miejscowości Słostowice doszło do zderzenie dwóch pojazdów, samochodu ciężarowego marki scania i osobówki marki rover. Było to na remontowanym odcinku autostrady. Na skutek zderzenia w osobowym roverze wybuchł pożar. Dwie osoby  nim podróżujące odniosły obrażenia i zostały przewiezione do szpitala.

Do wypadku doszło na skutek najechania przez ciężarówkę na tył samochodu osobowego, który na skutek awarii stał unieruchomiony na prawym pasie ruchu. Był prawidłowo oznakowany: miał zapalone światła awaryjne i umieszczony za pojazdem trójkąt ostrzegawczy.

Dwie osoby, 21-letni kierowca i 22-letni pasażer z rovera doznali rozległych obrażeń ciała. W związku z tym zostali zabrani do szpitala.Strażacy obecni na miejscu zdarzenia ugasili pożar samochodu. Następnie został on usunięty z drogi, bo zagrażał innym uczestnikom ruchu. Jezdnia w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego została zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy przez Radomsko drogami krajowymi 91 i 42. Utrudnienie zakończyło się około godz. 3:25.

 [CZYTAJ] Po tragedii w Wygodzie wypadek i kolizja w Kamieńsku. Fatalny bilans soboty na drogach

(Fot. KPP w Radomsku)
Slider