„Zanocuj w lesie” to program Nadleśnictwa Radomsko. Rusza już 1 maja

Dział: Aktualności
30/04/2021 - 08:30
Program to doskonały pomysł na majówkę. Rozpocznie się 1 maja w niemal we wszystkich nadleśnictwach w Polsce. Nadleśnictwo Radomsko wydzieliło trzy strefy leśne, gdzie będzie można biwakować bez naruszania ustawy o lasach.

W Nadleśnictwie Radomsko obszar „Zanocuj w lesie” to ponad 1500 ha lasu w 3 różnych lokalizacjach. Pomocą w ich znalezieniu będzie Bank Danych o Lasach https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/. Niezwykle pomocna jest także aplikacja mobilna mBDL, która umożliwia bezpośredni dostęp do map lasów na telefonach i tabletach.

article

Biwak połączony z bepłatnym nocowaniem to świetny pomysł na wycieczkę dla całej rodziny. W jednym miejscu może nocować maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. W tym przypadku zgłoszenie nie jest wymagane.

Na terenie radomszczańskich lasów nie można rozpalać ognisk. Dlatego należy zaopatrzyć się w suchy prowiant. I dostosować się do wszystkich aktualnie obowiązujących na danym terenie zakazów i ostrzeżeń. Poza tym miejsce po biwaku powinno zostać dokładnie uprzątnięte ze śladów bytności człowieka.