„Zamiast do szkoły, przyjdź na strajk”. 15 marca w Radomsku Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Dział: Aktualności
08/03/2019 - 09:59

Wczoraj pisaliśmy o międzynarodowej akcji, która 15 marca odbędzie się w wielu miastach Polski. To Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Już wiadomo, że rozganizowana będzie także w Radomsku.

Akcję wymyśliła 15-letnia Szwedka. Od kilku miesięcy w każdy piątek opuszcza szkołę. To jej protest przeciw bierności rządów w sprawie zmian klimatycznych. Akcja się rozrasta.

Organizują ją również uczniowie z Radomska.

Na Facebooku pojawiła się informacja o proteście organizowanym w Radomsku.

Organizatorzy zapowiadają go tak: „Stan naszej planety jest krytyczny. My, młodzi ludzie na całym świecie, zainspirowani działaniami szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg domagamy się zmian w polityce państwa na rzecz klimatu. Chcemy również zwiększyć świadomość młodych ludzi i pokazać, że problem jest bardzo poważny. Nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. Nasz dom się pali, a my mamy coraz mniej czasu, by uratować naszą planetę. Osiągnęliśmy punkt krytyczny, a nasze pokolenie oraz pokolenie naszych dzieci ucierpi na tym najbardziej. Nie bądźmy obojętni wobec zmian klimatycznych! Musimy zacząć działać! Zamiast do szkoły, wyjdź na ulicę i 15 marca dołącz do nas podczas strajku klimatycznego! 

Godzina: 10.00. Gdzie: plac 3 maja 

UWAGA: Protest jest apolityczny. Prosimy o nieprzynoszenie symboli partii oraz organizacji politycznych."

STRAJK MLODZIEZOWY