Wypadek przed Strzałkowem. 22-latek zmarł. Prowadził, choć nie miał prawa jazdy

Dział: Aktualności
09/08/2019 - 23:23

Wczoraj na ulicy Reymonta przed Strzałkowem zderzyły się dwa samochody. 22-latek za kierownicą golfa zjechał na lewy pas i zderzył się czołowo z fordem

pol

Jak mówi Gazecie podinspektor Wojciech Auguścik do tragicznego wypadku doszło około godz. 22:25 w Strzałkowie na ul. Reymonta 34a.

- Mężczyznal 22, mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, jechał jako kierujący samochodem marki VOLKSWAGEN GOLF. Na prostym odcinku drogi zjechał na pas ruchu dla pojazdów jadących z przeciwka i doprowadził do czołowego zderzenia lewymi narożnikami pojazdów z samochodem marki FORD FOCUS kierowanym przez kobietę lat 34, również mieszkankę naszego powiatu. Na skutek tego zdarzenia, pojazd VW GOLF kilkukrotnie koziołkował i zatrzymał się na jezdni, natomiast kierująca FORDEM zjechała na lewe pobocze i do rowu.

22-latek w stanie ciężkim został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Radomsku.

- Zmarł - mówi policjant z KPP w Radomsku. - Trzeźwości nie ustalono. Posiadał zakaz kierowania pojazdami, kobieta była trzeźwa.

Doznała pęknięcia obojczyka lewej ręki i została na Oddziale Chirurgii Szpitala Powiatowego w Radomsku. 

- Decyzją prokuratora zwłoki denata zabezpieczono w Prosektorium Szpitala Powiatowego oraz zabezpieczono na strzeżonym parkingu pojazdy. Postępowanie prowadzi KPP Radomsko - dodaje podinspektor Auguścik.