Wymysłówek robi deal z miastem „Jak się nie wywiążą, grunt wraca do nas"

Dział: Treść płatna
21/07/2021 - 19:20
Spokojnie tu, nawet trochę sennie. Przy tężni tylko jedna para w średnim wieku, przyjechali na rowerach. Pan Marek czeka już przed swoim domem. Zaraz opowie o krówkach i koniach, które kiedyś się tu pasły. I o tym, że tę działkę trzeba jakoś zagospodarować, a skoro miasto nie chce inwestować na cudzym, to trzeba to miastu przekazać. Jak miasto nie zbuduje tego, na co się umówią, to działka wróci do mieszkańców
Janusz Kucharski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

- A ja panu powiem, że to jednak dziwna sprawa jest. Bo się tu na tych działkach niektórzy ozłocili - mówi mężczyzna, który na chwilę przerywa koszenie trawy przed domem. Widzi, że nie rozumiem, o co chodzi. I wyjaśnia: - Bo to było wspólne, wspólnota miała ten cały grunt. Potem to na działki podzielili, a niektórzy to te działki posprzedawali, tylko że nie swoje sprzedawali, a ci co zapłacili, wcale nie mają, bo te działki to nadal wspólnoty są. Taka sytuacja.

Przekażą miastu

Przyznaję, że trudno mi było zrozumieć, jaki to rodzaj własności. Prywatne rozumiem,

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś