Wykroczenie wyborcze: radomszczanin wrócił do domu i zobaczył plakat kandydata

Dział: Aktualności
09/10/2019 - 09:45

Wczoraj w Radomsku doszło do wykroczenia wyborczego. Radomszczani wyszedł z domu ok. 15, a kiedy po godzinie wrócił, na ogrodzeniu wisiał plakat jednego z kandydatów. Właściciela posesji o zgodę nikt nie pytał

 wybory

Radomszczanin policjantom, których wezwał na miejsce, nie ukrywając zdenerowowania, powiedział, że jest apolityczny, nikfo w tych wyborach nie popiera, polityką się nie zajmuje, i nie życzy sobie, żeby ktoś wykorzystywał ogrodzenie jego domu do politycznej agitacji.

Policjanci plakat zabrali, teraz ustalą kto z komitetu wykroczenia z kodeksu wyborczego się dopuścił. Sprawca zostanie ukarany grzywną. To kolejne wykroczenie związane z kampanią wyborczą. Jak informuje nas podisnpektor Wojciech Auguścik, naczelnik wydziału prewencji KPP Radomsko, 11 września przyjęto zawiadomienie o zniszczeniu dwóch plakatów wyborczych, a w niedzielę 29 września na Targowicy doszło do atakau na asystenta posła Dariusza Kubiaka (to przestępstwo) oraz zniszczenia stolika i tego co się na nim znajdowało (to wykroczenie).