Wykonawca basenu miał czas do wczoraj. Teraz urzędnicy sprawdzają, czy się wywiązał

Dział: Aktualności
16/06/2021 - 09:03
Czy tym razem miasto odbierze nowy basen przy ul. św. Jadwigi Królowej? Od środy urzędnicy sprawdzają, czy wskazane przez nich usterki zostały przez wykonawcę usunięte.

Sprawdzanie, jak informuje nas Wiktor Lewandowski z wydziału promocji i informacji w urzędzie miasta, potrwa co najmniej kilka dni, może kilkanaście. Jednak, jak zaznacza, tym razem wydaje się, że jest bliżej ostatecznego odbioru, a przypomnijmy, że kilka miesięcy temu między wykonawcą a urzędem rozgorzała prawdziwa wojna. - Kiedy kontrola zostanie zakończona o jej efektach urząd na pewno poinformuje - kończy Wiktor Lewandowski.

Czy kończy się konflikt na linii miasto, czyli inwestor, a firmą Inkomet, czyli wykonawcą wartego ok. 33 mln zł nowego basenu?

[CZYTAJ] Łuszczyn: Co poeta miał na myśli, pisząc doniesienie na Wiolettę Pal? [Danie(l) dnia]

Basen odebrany. Ale nie do końca 1

Jak słyszymy od wykonawcy, wymieniona została zjeżdżalnia i schody, czyli główne usterki, na które urząd miasta wskazywał, jako powód nieodebrania basenu. Zostały wymienione, mimo że wcześniej wykonawca twierdził, że są jak najbardziej zgodne ze specyfikacją i bezpieczne, na co ma odpowiednie dokumenty i certyfikaty.

Miasto twierdziło, że właśnie kwestie bezpieczeństwa osób korzystających z basenu były powodem braku odbioru we wcześniejszych terminach. Urząd dawał wykonawcy kolejne terminy na usunięcie wskazanych wad.

Basen miał być gotowy do końca 2020 roku. Dzisiaj nikt nie jest w stanie wskazać, kiedy dokładnie nastąpi uroczyste otwarcie tej inwestycji.

Slider