„Wszyscy jesteśmy Gliniankami”. Internet się śmieje, bo ojców sukcesu nagle jest wielu

Dział: Tylko u nas
18/02/2021 - 10:48
Prezydent Jarosław Ferenc na konferencji prasowej ogłosił, że urząd zdobył 7, 5 mln zł dofinansowania na zagospodarowanie Glinianek. To świetna informacja. Chwilę później  w mediach społecznościowych pojawiły się wpisy samorządowców sugerujące, że to oni są ojcami sukcesu. Internet zareagował błyskawicznie, prześmiewczym viralem „Wszyscy jesteśmy Gliniankami".
Dzięki dofinansowaniu Glinianki, które przez lata były wysypiskiem śmieci, mają zyskać nowy blask, a mieszkańcy dzielnicy Kowalowiec, zresztą pozostałych dzielnic też, miejsce do wypoczynku i rekreacji. Tylko pogratulować.

Jednak mamy przecież Facebooka, a tam takie informacje rozchodzą się lotem błyskawicy. Pewnie nic by się nie wydarzyło, gdyby były to udostępnienia, ale nie… Nagle pojawiły się wpisy radnych  z hasłem „Mamy to!" sugerujące, że do zdobycia tych pieniądzy przyłożyli sie nie tylko urzędnicy, ale też oni.

Internet zareagował błyskawicznie. Hasło „Wszyscy jesteśmy Gliniankami" rzucił Robert Kempski

- Wiadomo, że sukces ojcu ma wielu, ale to już chyba przesada - śmieje się. - To jest ten słynny barejowski miś, którym radny udowadnia niedowiarkom, że to nie jest jego ostatnie słowo i tak dalej. I tak mi się nasunęło, że skoro po zamachach w Paryżu wszyscy byliśmy Francuzami, to w Radomsku, po takim sukcesie, wszyscy jesteśmy Gliniankami.

kempski 

Hasło spodobało się radomszczanom i wielu umieszcza je na swoich profilach, albo dopisuje się w komentarzach. Choć są z innych dzielnic i z Gliniankami, a już na pewno z pozyskaniem pieniędzy na ich zagospodarowanie, nie mają nic wspólnego. Co przyznają otwarcie. W ten sposób hasło stało się viralem, czyli 

[CZYTAJ] Nowy basen: Jeśli miasto nie dogada się z wykonawcą, będzie rok opóźnienia

IMG 3071

WSZYSCY JESTESMY GLNIANKAMI 1

WSZYSCY JESTESMY GLNIANKAMI 2

WSZYSCY JESTESMY GLNIANKAMI 3

WSZYSCY JESTESMY GLNIANKAMI 4