Wstąp do wojska - na jeden dzień. Do 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie

Dział: Imprezy
10/07/2019 - 07:25

Zostań żołnierzem na jeden dzień, a może zostaniesz na dłużej 25. Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza. W sobotę 20 lipca 

 wojskowe wyzwanie

Właśnie rusza akcja „Wojskowe Wyzwanie”. 1 lipca Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej, zainaugurował 4. edycję kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, w ramach której w każdą sobotę miedzy 13 lipca a 24 sierpnia, w 17 wytypowanych jednostkach wojskowych w Polsce, będzie możliwość wstąpienia na jeden dzień w szeregi Wojska Polskiego i wzięcia udziału w zajęciach m.in. ze strzelania przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego, podstaw musztry wojskowej oraz czytania mapy.

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze 25 BKPow.? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak - to czekamy 20 lipca na terenie 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim właśnie na Ciebie - zachęcają organizatorzy i przypominają, że w tej jednostce zawodową służbę pełnią także mieszkańcy Radomska i powiatu radomszczańskiego.

Szczegółowe informacje na stronach internetowych WKU w Tomaszowie Mazowieckim i 25 BKPow. oraz pod numerami telefonów: 261167070, 261167013.