Wojewoda uspokaja: dzieci z Radomska nie zostaną bez pomocy

Dział: Aktualności
17/10/2020 - 10:53

Wojedwoda nakazał dyrektorowi placówki przygotować kilkanaście dodatkowych miejsc dla pacjentów z covide. Ten znalazał je na oddziale dziecięcym. Rodzice skomentowali: to niedorzeczne, gdzie mamy pojechać, jeśli nasze dzieci zachorują? I zapowiedzieli na dzisiaj protest pod szpitalem. A rano biuro prasowe wojewody wysłało komunikat: obawy są nieptrzebne, w województwie jest 250 wolnych miejsc dla dzieci w różnych szpitalach.

 szpital zmiana miejsca laboratorium3małe

Anna Dziadkiewicz na dzisiaj na 15 zapowiedziała protest przeciwko zamknięciu oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym i zamianę w oddział tzw. covidowy. Już w czwartek dodatkowe łóżka były wykorzystane, co do jednego.

Czy protest się odbędzie? Trudno powiedzieć, ponieważ od dzisiaj jesteśmy w czerwonej strefie, a to oznacza, że zgromadzenia nie mogą liczyć więcej niż 10 osób. 

Dyrektor szpitala Piotr Kagankiewicz uspokajał w tym tygodniu, że łóżka covidowe na oddziale dziecięcym, to w tym momencie najlepsza i najrozsądniejsza decyzja. I że nie chodzi o pieniądze, a bezpieczeństwo mieszkańców. Dzisiaj biuro prasowe wojewody łódzkiego rozesłało do mediów komunikat w tej sprawie. I uspokaja rodziców:

Decyzja o przekształceniu oddziału pediatrycznego w szpitalu w Radomsku na oddział dla chorych na Covid 19 jest podyktowana dużym wzrostem zakażeń oraz wzrastającą liczbą osób wymagających pilnej hospitalizacji i natychmiastowej pomocy. Decyzja ta była wielokrotnie konsultowana, a wojewoda łódzki pozostaje w stałym kontakcie z dyrekcją placówki. Cały czas służby wojewody pracują nad tym, aby poszerzać bazę łóżek dla chorych na Covid 19 w związku z rosnącymi potrzebami. To za każdym razem są trudne, ale konieczne decyzje, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom województwa. Wszystkie przekształcenia są konsultowane z lekarzami, dyrekcjami placówki i Narodowego Funduszu Zdrowia oraz zespołem koordynacyjnym przy wojewodzie. W przypadku oddziału pediatrycznego dostaliśmy zapewnienie, że dzieci z terenu powiatu radomszczańskiego znajdą pomoc i fachową opiekę w szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim, w którym są w tej chwili wolne miejsca. Jak podkreśla dyrekcja szpitala w Radomsku na 18 miejsc obłożenie oddziału to średnio 5-6 dzieci. W województwie łódzkim jest w tej chwili 250 wolnych łóżek pediatrycznych, więc zapewniamy, że dzieci z Radomska nie zostaną bez pomocy.