Winnicki dumny z przejęcia NTL Radomsko. Stacja zmieniła nazwę w TVC

Dział: Tylko u nas
07/01/2021 - 13:10
Michał Winnicki wykupił NTL Radomsko TVN Discovery we wrześniu ubiegłego roku. Od tamtej pory w radomszczańskiej stacji zaszło wiele zmian.

Od zwolnień pracowników począwszy, przez likwidację programów, po zmianę nazwy stacji - taki proces spotkał telewizję NTL po przejęciu przez spółkę Winnickiego ze Szczecina. 1 grudnia 2020 roku nastąpiła zmiana nazwy NTL Radomsko na TVC.

WINNICKI NTL

W wywiadzie dla portalu wirtualnemedia.pl Michał Winnicki powiedział: 

"Jestem bardzo dumny z przejęcia NTL Radomsko. To historyczny moment, gdy amerykański TVN coś sprzedał i trafiło to z powrotem w polskie ręce. Wiele lat zajęły mi negocjacje z TVN oraz już pod koniec z Grupą Discovery, aby przejąć tę spółkę. NTL Radomsko przejąłem z dużym bagażem w postaci wielomilionowych długów, ale udało się szybko przeprowadzić restrukturyzację w tej spółce, dzięki czemu spółka ta stała się rentowna i sama spłaca wszystkie zobowiązania oraz w końcu wykazuje zysk. Poprzedniemu właścicielowi chyba nigdy się to nie udało."

Pierwotnie plany wobec NTL nie zakładały zmiany nazwy. Winnicki wskazywał jedynie na rozwój spółki poprzez inwestycje oraz zmianę zasięgu nadawania: z lokalnego do ogólnopolskiego. 

[CZYTAJ] [Śledztwo GR] Milionowa dotacja i lewe oświadczenie PGK. „Grozi do pięciu lat"

 Ze zwolnieniami w spółce nowy właściciel uporał się w następujący sposób: 

""W trakcie integracji spółki NTL Radomsko (obecnie MWE Broadcast) z naszą organizacją była konieczność przeprowadzenia restrukturyzacji, ale jest to oczywista sprawa, bo spółka ta została przeze mnie kupiona, aby przynosiła zyski, a nie straty."

Jednak jeszcze w czerwcu tłumaczył decyzję w sposób bardziej koncyliacyjny: 

"Nie dostaliśmy pomocy z tarczy antykryzysowej."

Michał Winnciki podkreśla, że wszystkie jego spółki są rentowne, a ma to wynikać z dużych przychodów reklamowych.