Wings For Life World Run. Radomszczanie pobiegli dla tych, którzy biec nie mogą

Dział: Sport
06/05/2019 - 10:32

Wczoraj w Poznaniu odbyła się szósta już edycja charytatywnego Wings For Life World Run.

zdj z biegu

Bieg wystartował punktualnie o 13.00, a 30 minut później ruszyła ruchoma meta, czyli samochód kierowany przez Adama Małysza. Im szybciej się biegło, tym dłużej się uciekało (by przebiec dystans półmaratonu potrzebne było średnie tempo na poziomi 5:20, na maraton już 4:20). Zwycięzca w Polsce Tomasz Osmulski przebiegł ponad 55,5km, kobieta 43,1km - Agnieszka Kowalczyk, (na świecie mężczyzna 64,3 km (kobieta 53,7km). Bieg odbywał się równocześnie w 12 miastach na świecie (m.in. w USA start był o 7 rano tamtejszgo czasu, a także w Brazylii, Turcji, Austrii, Niemczech, Polsce, Australii, Szwajcarii, Gruzji, Chorwacji, RPA i na  Tajwanie). Polacy wygrywali w tym roku w Rio de Janeiro i na Florydzie.

Łącznie w 2019 roku wystartowało ponad 81 tys. zawodników w tych lokacjach plus kilkadziesiąt tysięcy z aplikacją WFL. W Polsce blisko 8000 biegaczy i biegaczek. Wśród biegaczy nie zabrakło mieszkańców naszego powiatu.

Wystartowali biegacze z ekip: Biegacze w Radomsku, RUNdomsko, Rozbiegajmy Radomsko, Aktywni Kamieńsk oraz Passion Life Joy. Między innymi Grzegorz Auguścik, Kamil Bąkowicz, Jarosław Brzozowski, Patryk Delipacy, Hubert Dróżdż, Dorota Jędrasiak-Matuszczyk, Marek Kowalczyk, Łukasz Matuszczyk, Marek Matuszczyk, Cezary Ojrzyński, Mateusz Ojrzyński, Artur Szponder, Tomasz Wodecki, Piotr Zylbert. Dla części był to pierwszy start w tej imprezie, inni z kolei są stałymi uczestnikami.

W biegu poza medalem nie ma nagród (poza możliwością startu w dowolnej lokacji dla zwycięzcy w przyszłym roku). 100 procent dochodów ze sprzedaży pakietów startowych jest przeznaczone na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. W pierwszej kolejności ruszają osoby po wypadkach poruszające się w egzoszkieletach.