Wiemy, kto wystąpi w tym roku na Dniach Radomska i ile będzie kosztował

Dział: Aktualności
13/03/2019 - 08:57

Wiemy już, kto w tym roku wystąpi na Dniach Radomska 2019. To Elektryczne Gitary, GROMEE i Strachy Na Lachy. Informacje znaleźliśmy w rejestrze umów urzędu miasta.

Dni Radomska to cykliczna impreza, która od dwóch lata odbywa się na początku czerwca (wcześniej organizowana była w ostatnim weekend czerwca). Przyciąga tłumy radomszczan.
W tym roku zobaczą oni między innymi Elektryczne Gitary, Strachy Na Lachy i GROMEE. Elektryczne Gitary to zespół Kuby Sienkiewicza, założony w 1989 roku, znany między innymi z przebojów „Kiler”, „Jestem z miasta”.

GROMEE to pseudonim Andrzej Gromala, producenta muzycznego i DJ, który wraz z Lukasem Meijerem reprezentował Polskę na ubiegłorocznym konkursie Eurowizji.

Zespół Strachy Na Lachy prowadzony jest od 2002 roku przez Andrzeja „Grabaża” Grabowskiego. Ma na swoim koncie między innymi takie przeboje jak „Piła Tango”, „Dzień dobry kocham cię” czy „Żyję w kraju”.

W rejestrze umów zawarte są też kwoty umów z zespołami. Elektryczne Gitary - 30.750 zł, GROMEE - 24.000 zł, Strachy na Lachy - 29.800 zł (kwoty brutto).

Na Dniach Radomska wystąpią także Coma i Marcin Daniec

Strachy na lachy

(Strachy Na Lachy)

Na koncercie Letnie Granie, na zakończenie wakacji wystąpi Roksana Węgiel, zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids w 2018 i oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, też w 2018 r.