[WIDEO, ZDJĘCIA] Środowiska prawicowe: powstrzymaj marsz nienawiści!

Dział: Aktualności
09/08/2019 - 18:22

Media

Cyprian Grabiński ze Stowarzyszenia Pamięci Żołnierzy AK, KWP, NSZ Na zawsze wierni: to ma być spokojna pikieta, sprzeciw przeciw ideologoii LGBT. W Radomsku mniejszości seksualne nie są dyskryminowane

W sobotę 17 sierpnia ma odbyć się I Radomszczański Marsz Równości. Organizuje go Ksawery Olczyk. Dzisiaj przed pomnikiem KWP środowiska prawicowe zorganizowały konferencję prasową, żeby poinformować o pikiecie, która odbędzie się tego samego dnia, o godz. 12, ale przy Piastowskiej 22 (oba zgromadzenia dzielić będzie, zgodnie z przepisami, 110 m). Odpowiednie dokumenty zostały złożone dzisiaj w Urzędzie Miasta. Dlaczego jest organizowana? Ponieważ, jak mówiła dzisiaj Anna Dziadkiewicz, nie można się zgodzić na to, żeby po ulicach spacerowały półnagie kobiety, a to się zdarza na takich marszach, na obrażanie symboli narodowych i religijnych, a przede wszystkim na indoktrynowanie dzieci co już dzieje się w Niemczech, gdzie w szkołach używa się specjalnych książek o ideologii gender.

Na konferencji obecny był też radny Wspólnego Samorządu Jacek Gębicz, który zwrócił uwagę na to, że do miasta na Marsz Równości przyjedzie około 300 osób, a to wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i trzeba na to wydać publiczne środki. Jak powiedział Cyprian Grabiński, radomszczańskie media nie informowały do tej pory o przypadkach dyskryminacji mniejszości seksualnych. Takie osoby są normalnie przyjmowane do pracy, nie natrafiają na żadne ograniczenia.

 

Organizatorzy pikiety przygotowali też ulotkę. Można w niej przeczytać m.in.: Powstrzymaj marsz nienawiści! Powiedz nie dla uprzywilejowania grup homoseksualnych! Powiedz nie dla deprawacji twoich dzieci! Powiedz nie dla obrażania Maryi, wiary katolickiej i twojej ojczyzny!