[WIDEO] PO: 851 podpisów dla Trzaskowskiego w 12 godzin. Na początek

Dział: Aktualności
04/06/2020 - 20:27

Media

Zaczęli o 8 rano, skończyli 12 godzin później z 851 podpisami na listach poparcia dla swojego kandydata w bardzo nietypowych wyborach prezydenckich. Dzień zakończyli konferencją prasową.

To wyjątkowe wybory. Bo koronawirus, bo miały być korespondecyjne 10 maja, bo wydrukowano już karty do głosowania, które stały się bezużyteczne a kosztowały miliony, bo w końcu kiedy ogłoszono, że odbędą się 28 czerwca i będą mieszane, do na kampanię wyborczą zostały trzy tygodnie.

A na zebranie 100.000 podpisów Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, ma tylko kilka dni, do 10 czerwca.

Jak mówiła podczas dzisiejszej konferencji na placu 3 Maja Magdalena Spólnicka, szefowa radomszczańskich i powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, tylko jednego dnia udało się zebrać w całej Polsce ok. 70.000 podpisów, ale to dopiero początek. IO w kolejnych dniach działacze i sympatycy będą czekać z listami poparcia na chętnych, w różnych godzinach i różnych punktach miasta. Podobnie jak dzisiaj. Szczegółowy harmonogram pojawi się jeszcze dzisiaj na Facebooku PO w Radomsku. 

- Kiedyś spotykaliśmy się, by bronić Konstytucji, wolnych sądów i praw obywatelskich - mówiła Spólnicka. - Dzisiaj spotykamy się, by z nadzieją patrzeć w przyszłość i wspólnie odbudować państwo oparte na poszanowaniu demokracji, równości, wsparciu słabszych i pomocy potrzebującym,