[WIDEO] Narodowy Protest Polaków. Dziadkiewicz: nie możemy na to pozwalać!

Dział: Aktualności
12/09/2020 - 21:37

Media

Radomszczanie wzięlu udział w dzisiejszym proteście osób, które nie zgadzają się na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Marsz, który przeszedł ulicami Warszawy, to inicjatywa Narodowego Protestu Polaków.

Wielu z tych, którzy pojechali dzisiaj do stolicy, twierdzi, że żadnej pandemii nie ma, a koronawirus to wymysł. Inni w wirusa wierzą, ale uważają, że lockdown nie był konieczny. Szli dzisiaj pod hasłem #stoplandemii.

Organizatorką jednego ze zgromadzeń, ze względu na epidemią nie mogą liczyć więcej niż 150 osób, zgłoszono więc ich dość dużo, była radomszczanka Anna Dziadkiewicz. Na filmie, który nam przesłała, widać także Cypriana Grabińskiego. Oboje są znanymi w Radomsku działaczami środowisk prawicowych.

- Nie możemy na to pozwalać! - krzyczy przez megafon idąc na czele kolumny. Była odpowiedzialna za otwarcie i zakończenie zgromadzenia i za to jak będzie przebiegać.

W proteście udział wzięli, i zabrali głos, były kandydat na prezydenta RP Paweł Tanajno i poseł Konfederacji Wolność i Niepodległość Grzegorz Braun.