[Wideo] Jelonek biegał ulicami Radomska. Najpierw widziany był na Fabianiego

Dział: Aktualności
13/05/2021 - 09:00

Media

Coraz częściej zdarza się, że dzikie zwierzęta można spotkać w mieście. W środę rano wielu radomszczan zobaczyło przestraszonego jelonka, który biegał po ulicach i szukał drogi powrotnej do lasu. Jednemu z naszych czytelników udało się nawet nakręcić krótki film.

- Było wpół do ósmej rano, jechałem na rowerze do pracy - opowiada pan Stanisław. - Skręciłem w Fabianiego, było pusto i spokojnie. I nagle z jednej strony ulicy na drugą przeszkoczył ten jelonek. Zobaczył sporo zieleni na tereni przedszkola i chciał się tam dostać, ale tylko uderzył głową w siatkę. Wystraszony przebiegł koło mnie i pobiegł w stronę Piastowskiej. Pomyślałem, że tam jest sporo samochodów i może wpaść pod koła któregoś z nich. Nie bardzo wiedziałem gdzie zadzwonić, więc wybrałem 112. Pomyślałem, że tam będą wiedzieli co zrobić. 

[CZYTAJ] Jarosław Ferenc z PiS. Polityczna wolta prezydenta. Platforma poza koalicją

Okazało się, że zwierzę ulicą Piastowską dostało się na teren Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. I tam został właśnie nagrany film, na którym widać, jak jelonek szuka wyjścia. 

- Z tego co wiem, to on tu przybiegł za sarenką, która miała być na tereni bursy szkolnej - opowiada nasz czytelnik. - Zadzwoniłem do powiatowego lekarza weterynarii, a on powiedział, że można próbować jelonka uśpić, ale po takim strzale może być jeszcze bardziej zdezorientowany i wystraszony, i może zdarzyć się coś nieprzewidzianego. Zresztą i tak nie zdążyłby przyjechać. Jelonek był tak skoczny, że w końcu pokonał ogrodzenie i pobiegł przed siebie. Mam nadzieję, że wrócił bezpiecznie do lasu - dodaje.

Slider