[WIDEO] Franciszkańska "Pochwała stworzeń" z ogrodu radomszczańskiego klasztoru

Dział: Aktualności
19/04/2021 - 10:29

Media

Strona „Święto stworzenia” pisze o nagraniu, które powstało ostatniego marca w ogrodzie ojców Franciszkanów w Radomsku. Można je obejrzeć w serwisie YouTube. Pochwała stworzeń", inaczej „Hymn Stworzenia” lub „Pieśń Słoneczna”, to najbardziej znany tekst św. Franciszka z Asyżu napisany w 1224 r. Jak czytamy, jest wielkim wezwaniem do braterstwa powszechnego i dał tytuł ekologicznej encyklice Papieża Franciszka.

Projekt powstał na zaproszenie koordynatorów narodowych Młodzieży franciszkańskiej we Włoszech (Gioventù Francescana d'Italia), aby włączyć się we franciszkańską część multimedialnego maratonu #OnePeopleOnePlanet i przygotować polski program na tegoroczne międzynarodowe obchody Dnia Ziemi - brzmi informacja. - Pomysł polegał na wykonaniu „Hymnu stworzenia” św. Franciszka w różnych językach i w przyrodzie typowej dla danego kraju.

[CZYTAJ] Łódź zabrała nam zalewajkę. „My się Festiwalu Zalewajki wstydziliśmy, dla Łodzi to duma"

Kiedy pogoda dopisała, zabrano się do pracy.

W projekcie uczestniczyli: recytatorzy Nikola Bus, Antonina Fajkowska, Zuzanna Kowalczyk, Daria Rząsowska, Filip Malicki oraz Jakub Radziejewski. Przygotowała ich Małgorzata Siarka. Zaangażował się też zespół Ichtis w składzie: Beata Garbarz-Hebda - skrzypce, Wojciech Kwapiński - gitara, Teresa Kwapińska, Elżbieta Duda-Fajkowska i Anna Pietras - śpiew oraz gościnnie Małgorzata Siarka - flet. Operatorem kamer i producentem był Mateusz Dolniak. Całość koordynował o. Stanisław Jaromi.

Slider