Wicewojewoda Krzysztof Ciecióra: opcji jest kilka

Dział: Aktualności
08/11/2019 - 07:42

Młody wilk, bliski współpracownik premiera Jarosława Gowina (partia Porozumienie), wicewojewoda łódzki, który w kampanii wyborczej ciężko pracował na swój wynik i napsuł krwi starym wyjadaczom z PiS. Czy Krzysztof Ciecióra pozostanie na swoim stanowisku?

 CIECIORA

Kiedy młody radomszczanin obejmował stanowisko wicewojewody łódzkiego było wielu zaskoczonych. Nie tylko dlatego, że został najmłodszym wicewojewodą w kraju. Byli też tacy, którzy go lekceważyli i tacy, którzy dostrzegli w nim groźnego konkurenta w walce o miejsce w Sejmie. Nazwisko Ciecióra zaczęło się pojawiać wszędzie gdzie to możliwe, konferencja prasowa goniła konferencję, a wicewojewoda stawał przed kamerami z Jarosławem Gowinem, czasem z prezydentem Radomska Jarosławem Ferencem, i mówił o swojej skuteczności i konkretnych liczbach, jak w przypadku dofinansowania do budowy basenu w Radomsku. Do tego sukcesu zresztą chciało się przyznać więcej osób.

Znalazł się na ostatnim miejscu listy Prawa i Sprawiedliwości. A że w kampanii się nie oszczędzał, trzy i pół miesiąca pracy przełożyło się na bardzo dobry wynik - 5906 głosów, z czego 1227 w Radomsku. Mandaty rozdane, kampania już dawno za nami.

Co dzieje się dzisiaj z wicewojewodą z Radomska? Jak mówi Gazecie, tak dużo czasu poświęcił na kampanię, że teraz czas poświęcić się życiu rodzinnemu. To też moment, w którym można właściwie tylko czekać. 12 listopada swoją pracę zakończy obecny rząd, a wszyscy wojewodowie i wicewojewodowie złożą dymisje. Od przyszłego premiera zależeć będzie, czy zostaną przyjęte.

I od wyniku rozmów, który toczą się cały czas, dotyczących sejmowych rozstrzygnięć. Partia Porozumienie Jarosława Gowina zdobyła tyle mandatów, że liczy się w tych rozmowach. A to oznacza, że może utrzymać obecny stan posiadania. Jak mówi nam Krzysztof Ciecióra, stanowisko wicewojewody to nie jedyna możliwa opcja. Nie zdradza szczegółów. Prosi, żeby poczekać, wkrótce wszystko się wyjaśni. I dodaje, że po chwili przerwy znów będzie w Radomsku, i nie tylko, bardzo widoczny.