We wrześniu odbywają się dożynki, ale w tym roku są dużo skromniejsze

Dział: Aktualności
15/09/2020 - 13:44

Ze względu na pandemię koronawirusa w wielu miejscach albo zrezygnowano, albo zdecydowano się na skromniejsze niż w ubiegłych latach uroczystości.

dożynki

(fot. Starostwo Powiatowe - zdjęcia z ubiegłego roku)

Starosta Beata Pokora jednak o rolnikach nie zapomina. Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego zamieszczono taką informację.

„Wrzesień to tradycyjny czas dożynek i podziękowań za tegoroczne plony.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku nie możemy się spotkać podczas masowych uroczystości. Dlatego, doceniając w pełni codzienny wysiłek rolników i wszystkich producentów żywności, pragnę tą drogą przekazać słowa szczerego uznania za całoroczny trud i zaangażowanie, jakie wkładacie, wytwarzając polską, zdrową żywność na nasze stoły. Życzę Państwu zawsze udanych plonów i produktów, a także wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

W rolnictwie każdy rok jest inny, ale każdy wymaga ciężkiej pracy, nieustannej dbałości i zapobiegliwości. Czy to susze, czy nadmiar deszczu, troskliwe i doświadczone oko rolnika czuwa nad tym, aby zebrać jak najobfitszy plon. Życzę Nam wszystkim, aby chleba w naszych domach zawsze było pod dostatkiem. Szanujmy go i szanujmy tych, dzięki którym go mamy.”

Beata Pokora