W starostwie szkolili co zrobić, gdy ktoś powie, że w szkole jest bomba

Dział: Aktualności
13/02/2020 - 13:59

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym dyrektorzy szkół podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkoli szkolili się na wypadek alarmu bombowego.

szkolenie alarm4

(fot. Starostwo Powiatowe)

Omawiano m. in. zasady postępowania w przypadku, gdy pojawi się informacja o podłożeniu lub zlokalizowaniu urządzenia wybuchowego w obiekcie użyteczności publicznej, zasady postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym w placówce oświatowej, a także zasady bezpiecznej ewakuacji.

- Informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego w placówkach oświatowych, niestety, mają też miejsce w budynkach na terenie naszego powiatu - powiedziała Ewa Gajzler, członek zarządu powiatu. - Przykładem mogą być rozsyłane drogą elektroniczną informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych podczas zeszłorocznych matur. Dlatego bardzo ważna jest wiedza, jak postępować w takich przypadkach.

Szkolenie przeprowadzili młodszy aspirant Agnieszka Kropisz, profilaktyk społeczny i aspirant Daniel Nowakowski z Wydziału Prewencji KPP w Radomsku oraz aspirant Janusz Bartnik z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.