W Przedborzu i Kamieńsku mają powstać masowe punkty szczepień

Dział: Aktualności
07/04/2021 - 08:48
Na Przedbórz i Kamieńsk, jako na punkty masowych szczepień, wskazał zarząd powiatu. Natomiast Jolanta Kowalik-Gęsiak, pełnomocnik wojewody łódzkiego do spraw szczepień, także informuje o dwóch lokalizacjach, ale jedną z nich ma być Radomsko. 

- Trwa weryfikacja wszystkich punktów. Dlatego nie chciałabym wyprzedzać informacji ostatecznych, które pojawią się pod koniec tego tygodnia albo na początku przyszłego. Na pewno mamy już jakieś propozycje i wybieramy - mówi Jolanta Kowalik-Gęsiak, pełnomocnik wojewody łódzkiego do spraw szczepień.

729x308

Jolanta Kowalik-Gęsiak, pełnomocnik wojewody łódzkiego do spraw szczepień, dzisiaj mówi o punkcie w Radomsku. Ale powiat wskazuje inne lokalizacje.

W całym województwie uruchomione zostanie minimum 48 nowych punktów szczepień. W powiecie mają powstać z pewnością przynajmniej 2 punkty masowych szczepień. 

Organizują je samorządy.

- Dążymy do tego, żeby w każdym mieście powiatowym znalazł się punkt. Starostwo powiatowe zadeklarowało również taki punkt w Radomsku. I w jeszcze jednej miejscowości, ale szczegóły będziemy ogłaszać nieco później - mówi pełnomocnik wojewody. 

Tymczasem Fabian Zagórowicz, członek zarządu powiatu, mówi o dwóch propozycjach: Przedbórz i Kamieńsk. Nie ma na razie mowy o tym, aby punkt szczepień znalazł się w Radomsku. 

- To nie jest takie proste. Żeby organizować punkty szczepień, to trzeba mieć kadrę. Bazujemy w Radomsku na naszej przychodni, która ma ograniczone możliwości, a już prowadzi szczepienia w dwóch punktach. Organizacja punktów jest operacją skomplikowaną logistycznie. Te punkty muszą pracować codziennie przez długi okres czasu. Na dzisiaj wytypowaliśmy dwa punkty, o których mówiłem, bo te będziemy w stanie zabezpieczyć i obsłużyć - mówi Fabian Zagórowicz. - Była także oferta prezydenta, żeby  mieście pomyśleć o punkcie. Istnieją jednak pewne ograniczenia i wymogi, które trzeba spełnić. Ale podstawową sprawą jest kadra. 

[CZYTAJ] Na FB jest Was już 15 tys., na radomszczanska.pl w 2020 r. było Was 568 tysięcy. Dziękujemy!

Termin na przygotowanie i wskazanie punktów mija dla samorządów 11 kwietnia.