W piątek będzie można pojechać wiaduktem Bełchatów - Kamieńsk nad autostradą A1

Dział: Aktualności
28/04/2021 - 15:06
- W najbliższy piątek 30 kwietnia do ruchu zostanie oddany wiadukt na drodze wojewódzkiej 484 Bełchatów - Kamieńsk - informuje rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

- Obiekt jest częścią powstającego węzła „Kamieńsk” i przekazanie go do użytkowania znacznie poprawi komunikację w tym miejscu, która stanowi wąskie gardło - wyjaśnia Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi. - Dzięki niemu kierowcy jadący Kamieńska do Bełchatowa, lub w przeciwnym kierunku, przejadą nad budową bez konieczności pokonywania ronda, a więc długiego oczekiwania.

Dodaje, również kierowcy jadący budowaną autostradą A1, będą mogli płynniej pokonać skrzyżowanie obu tras. - Dzięki nowemu wiaduktowi wygodnie i bezpiecznie będą mogli także pokonać budowę piesi, ponieważ został on wyposażony w chodnik. Wcześniej było to bardzo trudne - przypomina.

a1 beton

(fot. GDDKiA Łódź)

A już po południu udostępniona zostanie kładka dla pieszych nad drogą w Woli Krzysztoporskiej. - Nowy obiekt, spełniający wszystkie wymagane obecnie normy i w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zastąpi starą kładkę, która zostanie rozebrana. Prace rozbiórkowe rozpoczną się po długim weekendzie i będą prowadzone w tali sposób, aby nie utrudniać przejazdu budowana trasą - mówi Maciej Zalewski.

Slider