[W najnowszej GR] Sposób na kolejki: na operację jeżdżą za granicę, płaci za to NFZ

Dział: Aktualności
22/05/2019 - 21:00

„Ma pani, zaćmę? Najlepiej operować jak najszybciej. Proszę, tu jest skierowanie. Najbliższy termin gdzieś w 2021 roku”. W innym szpitalu: „Koniec przyszłego roku, to i tak szybko”. No to może operacja w Czechach? Za darmo? Radomszczanie już wybierają takie oferty. Płaci NFZ. Bez ograniczeń. - O tym przeczytasz w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej.

JEDYNKA 24

O czym jeszcze piszemy?

Reymonta w remoncie. - Zastanawiam się co zrobić: zamknąć już dziś, czy jeszcze poczekać? Tylko na co? - zastanawia się właścicielka sklepu przy ul. Reymonta. Kierowcy zastanawiają się, jak ominąć korki, a wielu radomszczan denerwuje się wycinką drzew. Rozpoczął się remont ulicy Reymonta

Dziecko owszem, może kiedyś. Dla kobiet decydujących się na dziecko ważne jest wsparcie mężczyzny. Ja go nie mam, to też kolejny powód, dlaczego nie zdecydują się na drugie dziecko. Dlaczego radomszczanki coraz rzadziej decydują się na macierzyństwo?

Jak oszczędzić na oświacie? Podpowiedziała firma. W szkołach ponadpodstawowych potrzebne są oszczędności, bo brakuje pieniędzy. Zarząd powiatu wynajął firmę, która miała ich poszukać w trzech placówkach: I LO, Drzewniaku i SOSW. Zapłacił za to 5.000 zł.

In vitro: żeby nie było na mnie. Może przeprowadźmy konsultacje, niech się wypowiedzą mieszkańcy? Może wstrzymajmy się od głosu? - W przyszłym tygodniu rada miasta ma podjąć decyzję w sprawie gminnego programu dofinansowania in vitro. Radomszczanki zebrały 1700 podpisów poparcia, wniosek trafił do radnych. Ponieważ temat kontrowersyjny, część z nich szuka sposobów, by decyzję podjął ktoś inny

Muszą najpierw zostać zbadani przez psychiatrę. Ruszył proces w sprawie 980 ton ziemi, która miała trafić do parku w Przedborzu. Na ławie oskarżonych były burmistrz, prezes i pracownik zakładu komunalnego, skarbnik Przedborza i dwie urzędniczki oraz pracownik firmy, która dostała zlecenie na te prace.

Jacek Kaszyński, fotograf miasta. Moje zdjęcia za 40, 50 lat będą stare. Mnie już nie będzie, a moje fotografie zostaną. Dzięki temu ludzie będą mogli zobaczyć, jak miasto prezentowało się kiedyś. To była moja wizja. Chciałem stworzyć kolekcję, której jeszcze nigdy nie było. I chyba mi się to udało.

Które gminy płacą za oświetlenie kościołów. Wiele kościołów w powiecie radomszczańskim to obiekty zabytkowe, z bogatą historią. Jeśli są zadbane, stanowią wizytówkę. W ciągu dnia doskonale widoczne przyciągają wzrok. Po zmroku, o to by wciąż stanowiły architektoniczną atrakcję, można zadbać efektownie je podświetlając. Sprawdzamy, gdzie kościoły można podziwiać także nocą oraz kto za to płaci i na jakich zasadach.

Tylko RKS. Newsy z radomszczańskiego klubu.

Najnowsze wydanie od czwartku w punktach sprzedaży, e-wydanie na radomszczanska.pl