[W najnowszej GR] Jak nas dzieli Marsz Równości

Dział: Aktualności
13/08/2019 - 17:14

Jedni za, drudzy przeciw. Trudno znaleźć punkt styczny. Każdy ma prawo do manifestowania i kontrmanifestowania? Nawet tu się różnimy. Dlatego pytamy. Igę Borowiecką-Grzywacz Amnesty International (za), Pawła Morgę z Obozu Radykalno-Narodowego (przeciw) i innych radomszczan (różnie). O Marszu Równości i o tym, jak postrzegamy to wydarzenie - w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej.

O czym jeszcze piszemy?

JEDYNKA 33 2019

Nie zdążyli na autobus. Rząd ogłosił program dofinansowania przejazdów autobusowych. Wnioski w województwie łódzkim można było składać do poniedziałku, 12 sierpnia. Z naszego powiatu nie złożono żadnego.

Kampania oficjalnie ruszyła. Prezydent Andrzej Duda zarządził wybory do Sejmu i Senatu na 13 października. Jaki jest wyborczy kalendarz?

Nic się nie zmienia od na d... siedzenia. Rower dla Michała Ludwiczaka z Koźniewic w gminie Kamieńsk to nie tylko część rehabilitacji po poważnym wypadku. To już sposób na życie. Wkrótce on i sprawdzeni w boju ludzie, z którymi kręci kolejne kilometry, ruszają w następną podróż. Do Rzymu

Proszę zorganizować wycieczkę po gaz. - Usłyszałam, że mam zabrać poprzedniego najemcę, nowego, i w trójkę mamy przyjechać do Piotrkowa do biura. Bo tylko tak można będzie przepisać licznik gazu - mówi radomszczanka. Wynajmuje mieszkanie, jeden najemca zrezygnował, pojawił się drugi. Takie problemy pojawiły się, gdy zlikwidowano w Radomsku gazownię.

Pielgrzymi: jestem w poztywnych szoku. - To człowieka wciąga i już bez tego żyć nie można. Kiedyś było trudniej. Były inne drogi, nie było asfaltu, kamień był, piasek. Nie było jedzenia na każdym postoju. A teraz jest w bród. Trasa niby taka sama, a okolice bardzo się zmieniły – rozmawiamy z pielgrzymami z Warszawy, którzy w drodze na Jasną Górę zatrzymali się w Wielgomłynach.

Oświadczenia majatkowe. W tym odcinku zarząd powiatu i urzędnicy.

Będziemy walczyć o spokojnie utrzymania. Rozmawiamy z trenerem tenisistów stołowych UMLKS Radomsko Jackiem Zygmuntem Kawką.

Tylko RKS. O pierwszym w tym sezonie III ligi zwycięstwie na Brzeźnickiej.

Gay