[W najnowszej Gazecie] Taniej już było, niestety. Jakie czekają nas podwyżki

Dział: Aktualności
10/07/2019 - 19:17

Taniej już było, niestety. Lokatorzy TBS otrzymali wyższe rachunki za czynsz. Szybko możemy spodziewać się podwyżek cen za odbiór śmieci. Prezes PGK mówi Gazecie, że są konieczne i że na ten temat rozmawia z prezydentem. Może też wzrosnąć podatek od nieruchomości. Już płacimy więcej za wodę i odbiór ścieków – o tym , jak rosną koszty życia, czytaj w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej.

O czym jeszcze piszemy?

JEDYNKA 11 07

Widmo częstochowskie krąży nad Radomskiem. Województwo częstochowskie jednak będzie? Jeśli PiS wygra wybory, to tak - obiecuje Szymon Giżyński, poseł z Częstochowy. Wraca do swojego pomysłu z 2015 roku. Rozmawiał o tym z najważniejszymi osobami w partii. Nasz powiat miałby się znaleźć w granicach nowego województwa

Kamienica przy Kościuszki 7: do remontu czy sprzedaży? Prezes TBS mówi, że remont to koszt 3-4 mln zł, a spółki na to nie stać. Może miasto wzięłoby to na siebie? Inna opcja to sprzedaż. - Na razie żadnej decyzji w tej sprawie nie ma - zaznacza Krzysztof Górnik. 

Koniec pewnej epoki. „Na cztery zainstalowane grzejniki przemysłowe, jeden był gorący przez 30 minut. Jeszcze podczas kontroli wystygł. Temperatura w czytelni według wskazań termometru - 14 stopni (powietrze 10 stopni C).” Tak wyglądała miejska biblioteka w latach 80. Zapewnienie instytucji własnej siedziby, zdominowało pierwsze dwie dekady pracy Anny Kosendek. Dziś biblioteka ma nowoczesną siedzibę. Dyrektor Kosendek po 39 latach szefowania odchodzi na emeryturę

Przymiarki do Sejmu. W PiS nadmiar kandydatów, w Platformie jeden pewniak, choć nie wiadomo, z którego miejsca wystartuje. Wiosna w rozsypce, PSL nieobecny, Kukiz’15 jak zwykle schowany. Kto z Radomska będzie startował na posła?

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie „Tajemnic kampanii". Dotyczyło informacji zawartych w tekście „Tajemnice kampanii prezydenta Ferenca”, opublikowanym w maju 2018 r. w Gazecie Radomszczańskiej. W uzasadnieniu napisano: „brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego”.

500+ już bez ograniczeń. Świadczenie należy się na każde dziecko, także to pierwsze. W ciągu trzech pierwszych dni do radomszczańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło około 600 wniosków o to świadczenie.

Konflikt wcale nie dęty. Czy Orkiestra z Żytna zrezygnuje ze współpracy z gminą i przekształci się  w stowarzyszenie? Z wieloletnim kapelmistrzem nie przedłużono umowy, zespół protestuje. Przyszłość orkiestry jest niepewna. Na sobotnią próbę z nowym kapelmistrzem nikt nie przyszedł

Co znalazło się w ustnym uzasadnieniu wyroku w sprawie byłego radnego sejmiku wojewódzkiego Witolda W.? „Postępowanie karne nie daje podstaw do tego, żeby sądzić, że oskarżony wyprowadził czy wyprał pieniądze. Wydaje się, że te pieniądze po prostu się rozeszły” - mówił sędzia. Opisał przyczyny i mechanizm oszustwa. Przeczytaj.

Tylko RKS. Newsy z radomszczańskiego klubu

Wydanie do czwartku w punktach sprzedaży, e-wydanie na radomszczanska.pl