[W najnowszej Gazecie] Milionowa dotacja i lewe oświadczenie PGK. „Grozi do pięciu lat"

Dział: Aktualności
06/01/2021 - 17:57
[Śledztwo GR] Miejska spółka w 2018 roku wystąpiła o unijne dofinansowanie inwestycji wartej 43 mln zł l We wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej złożyła pod rygorem odpowiedzialności karnej pisemne oświadczenie, że posiada dokumentację przetargową wszystkich zadań realizowanych w ramach projektów l PGK otrzymało na remont i modernizację Zakładu w Płoszowie 24 mln zł l Według ustaleń Gazety, spółka tej dokumentacji nie posiadała l Za poświadczenie nieprawdy we wniosku o dotację grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności l Taka sama grozi tym, którzy o tym wiedzieli, a nie poinformowali odpowiednich organów. - Czytaj w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej.

O czym jeszcze piszemy?

Raport „Wszystko o szczepieniach”. Jaka procedura, jaka kolejność, gdzie się zapisać

Radomszczanie hojni w tragedii. Rafal Karasiewicz: „Dziękuję za pomoc. Wiem, że muszę dać radę. Dla dzieci"

JEDYNKA 01 2021

Demografia w Radomsku 2020: Trochę więcej urodzeń, o wiele więcej zgonów, mniej zawartych małżeństw, ponad połowa to śluby cywilne. Przyrost naturalny za 2020 jest rekordowo ujemny, najgorszy od upadku PRL. Wyniósł minus 350, prawie dwa razy tyle, co rok wcześniej. Takie są dane demograficzne dla Radomska za 2019 rok.

Czy dzieci wrócą do szkół po feriach? Z jednej strony mizerne efekty zdalnego nauczania, z drugiej ryzyko zakażeń. Jak wybrać? - Klasę od klasy da się izolować, ale ucznia od ucznia? - pyta dyrektor Jedynki. Nie ma wątpliwości, że powrót uczniów do klas po zimowych feriach, które kończą się 17 stycznia, to ryzyko. - Ale tu chodzi o efekty nauczania, a te, już to widać, są fatalne

Miesiąc z dziurą w drodze na Jagiellońskiej. „Nuda, panie, nic się nie dzieje"

Szczepionkowe fejk niusy. Nie ma innego sposobu na walkę z kłamstwem, niż weryfikacja faktów. Internet, zwłaszcza media społecznościowe, są pełne banialuk o szczepionkach. Zebraliśmy 10 najważniejszych i wyjaśniamy, jak jest naprawdę

Strachy antyszczepionkowców. Antyszczepionkowcy to emocje, a lekarze i naukowcy - wiedza. Trwa nieustanna rywalizacja. To nie jest walka na argumenty. W tym starciu chodzi o rząd dusz

Lockdown to koszmar. W poniedziałek rozpoczęły się ferie dla dzieci i młodzieży w jednym terminie w całym kraju. Od 4 do 17 stycznia. Nie takie, o jakich marzyli uczniowie i ich rodzice. Inne, niż w ubiegłych latach. A gospodarka utknęła w kolejnym lockdownie. Jak go znosi?

[Historia] Najpierw był tu cmentarz epidemiczny, choć nie wiadomo ilu mieszkańców zostało tam pochowanych. Potem młodzież z PCK ustawiła krzyż. W końcu wybudowano kościół.

[Czytelnicy piszą] Kłopotliwe podsumowanie 2020: pandemia, Reymonta, smog

[Piłka nożna] RKS za chwilę startuje. „Treningi w kamizelkach z nadajnikami GPS"

Wydania PDF Gazety Radomszczańskiej z całego miesiąca tylko 9,40 zł za miesiąc. Sam wybierasz, jak i gdzie chcesz czytać Gazetę Radomszczańską. Możesz kupić wydanie papierowe w punktach sprzedaży od czwartku rano, albo czytać gazetę w internecie. Tu na dwa sposoby, ale płacąc tylko raz: 9,40 zł za cały miesiąc, za wszystkie teksty i wydania. Masz wtedy dostęp przez 30 dni do kilkuset tekstów z ostatnich wydań Gazety w dowolnym momencie. Wystarczy wejść na stronę www.radomszczanska.pl/premium. Jeśli wolisz wydanie PDF, możesz je ściagnąć. klikając link poniżej. Pamiętaj: PŁACISZ TYLKO RAZ ZA WSZYSTKO.