×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 397.

W Mechaniku podsumowano projekt „Mobile applications to ease learning for students”

Dział: Aktualności
11/06/2019 - 09:35

Wczoraj z ZSP 1 podsumowano projekt „Mobile applications to ease learning for students”, w którym uczniowie tworzyli aplikacje mobilne ułatwiające uczenie się.

 mechanik podsumowanie

Realizacja projektu trwała dwa lata. Uczniowie Mechanika odwiedzili trzy państwa – Rumunię, Turcję oraz Grecję, gościli także swoje koleżanki i kolegów z zagranicy. Dzięki temu poznawali odmienne kultury oraz miejsca, a przede wszystkim realizowali główny cel, jakim było tworzenie aplikacji mobilnych ułatwiających uczenie się.

 Pierwsze spotkanie wielokulturowe w ramach tego projektu odbyło się w Polsce w lutym 2018 roku. Wówczas uczestnicy po raz pierwszy zetknęli się z platformą App Inventor 2, służącą do tworzenia aplikacji mobilnych. .Warsztaty prowadzone w języku angielskim okazały się owocne, gdyż dały uczniom solidne podstawy do tworzenia aplikacji mobilnych. Mechanik, jako szkoła goszcząca zapewniła liczne atrakcje dla zagranicznych uczniów – odbyła się wycieczka do Krakowa oraz do Częstochowy, warsztaty w Muzeum Regionalnym w Radomsku, zajęcia kulinarne (robienie tradycyjnych pierogów).

 Kolejne spotkanie odbyło się w maju 2018 roku w miejscowości Miroslawa w Rumunii. Zajęcia z tworzenia aplikacji mobilnych weszły na wyższy poziom, ale każdy z uczniów podążając za kolejnymi krokami potrafił wykonać zadania warsztatowe. Do Rumunii poleciało pięcioro uczniów oraz dwoje nauczycieli.

W październiku 2018 roku czworo uczniów oraz dwoje nauczycieli z Mechanika uczestniczyło w spotkaniu wielokulturowym w Stambule w Turcji. Szkołą goszczącą była Ege Bilim Koleji – placówka kształcąca w zawodach medycznych. Podczas warsztatów z App Inventora stworzona została aplikacja „Kółko i krzyżyk”, wykorzystująca zaawansowane funkcje platformy.

Ostatnie spotkanie wielokulturowe odbyło się w marcu tego roku w Grecji, w miejscowości Komotini. Pięcioro uczniów Mechanika miało tam trudne zadania do wykonania – byli prowadzącymi warsztaty z tworzenia aplikacji mobilnych w App Inventorze.  Efektem pracy są w pełni sprawne aplikacje na smartfony. Jedna z tych aplikacji jest dostępna w Google Play i każdy kto ma telefon z systemem Android może ją pobrać na swój telefon. Nosi ona nazwę Hit-or-miss.

W całościową realizację projektu zaangażowanych było w sumie kilkudziesięciu uczniów Mechanika. Koordynatorem projektu była pani mgr Monika Teuber, a twórcą aplikacji mobilnych był pan mgr Paweł Dudek.

(fot. ZSP 1)