Konkurs „Elektrosprzęt w dobre ręce”. Od kilku lat biorą w nim udział szkoły

Dział: Aktualności
26/02/2021 - 10:27
Zużyty i niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny może zostać poddany recyklingowi i ponownie trafić do użytku. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ogłosiło konkurs na ilość zebranych elektroodpadów.

VI edycja konkursu, który cieszy się sporym zainteresowaniem, skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z miasta Radomska i gminy Radomsko, Gomunice i Masłowice. 

scrapyard 2441432 1920

(Fot. Pixanbay)

Konkurs trwa od 26 lutego do 7 września. Polega na zbiórce zużytego sprzętu, który następnie zostanie poddany recyklingowi i może wówczas zostać ponownie wykorzystany. 

PGK gwarantuje bezpłatny odbiór elektrośmieci z miejsca zbiórki. 

[CZYTAJ] [Danie(L) dnia] „Gdzie w PGK nosa nie wściubisz, tam smrodek. Na plus psy i koty"

Patronat nad wydarzeniem objęli prezydent Jarosław Ferenc oraz starosta Beata Pokora. Partnerami konkursu są: Electro-System Organizacja Odzysku, Nadleśnictwo Radomsko, Lasy Państwowe oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku.

Wiecej szczegółów na temat konkursu można uzyskać kontaktując się z pracownikami spółki: tel. 504 947 406, 0 44 683 25 33 wew. 44, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.